15 Aralık 2012 Cumartesi

THE HOBBIT


Bugün annemle Hobbit'i izlemeye gittik.Geçenlerde Şafak Vaktine gitmiştim o zaman dikkatimi çekmişti ama bu kadar beğeneceğimi tahmin etmiyordum açıkcası.Yüzüklerin Efendisi'nin başıymış meğersem bu film.İlk kitap bu olmasına rağmen ilk  Yüzüklerin Efendisi çekilmiş.Ben Yüzüklerin Efendisi'ni izleyemedim ne yazıkki.Ama film tersten gittiği için bir sorun yok.Şubat tatilinde izlerim hepsini.

Hikayesi  Bu maceranın amacı ejderha Smaug'da olan bir hazineyi ondan almaktır. Cüceler bu tip şeylere çok düşkün olduğu için bu hazineyi isterler ve bunun içinde Gandalf'a onlarla gelmesini teklif ederler. Ancak Gandalf onlara her zaman eşlik edemeyeceğini söyler ve kendisi yerine Bilbo Baggins'i yanlarına almalarını teklif eder. Cüceler Gandalf'a güvendikleri için bunu kabul ederler.

Cücelerin bu hazineyi bu kadar istemesinin sebebi şudur: Eski bir cüce krallığı olan Yalnız Dağ'ı (Erebor'u) ejderha Smaug ele geçirmiştir ve çok önemli bir hazineye el koymuştur. Cüceler hem bu hazineyi, hem de Yalnız Dağ'ı (Erebor'u) geri almak için bir kafile toplar. Bu kafileyi toplayan kişi ise Thorin'dir. Thorin Cüceler'in ortak kralıydı ve kendisi de Yalnız Dağ'da (Erebor'da) doğmuştu. Bunun için bir kafile toplar; Balin, Dwalin, Gloin, Oin ve kız kardeşinin genç ve cesur oğulları Fili ve Kili. Ayrıca yetenekli ve cesur Moria kökenli Cüceler de bulmayı başarır. Bunlar; Ori, Dori, Nori ve Bifur, Bofur, Bombur'dur.

 
Bu şarkıya bayıldım!!!

 Bu da fragman gitmenizi tavsiye ediyorum !!!Kesinlikle izlemelisiniz.
hikaye

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapan ellerinize sağlık beni yorumsuz bırakmayın :)

 

ojem oLsun tek yanımda Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template